Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [Ogólne] Wybór wycieraczek - polecane, doradzane (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28535)

kunte 15-04-15 07:32

A jak Ci się sprawdzały w temperaturach poniżej zera?
Bo u mnie masakra, pierdzenie, że głowa boli. Tak jakby guma stwardniała i dopiero jak zaczęło lecieć ciepłe powietrze na szybę, to się poprawiło.

Na chwilę obecną dla mnie najlepsze na przód są oryginały.

cocolino 15-04-15 08:22

Cytat:

Napisał kunte (Post 1056533)
Po kilku tygodniach podzielę się opinią na temat wycieraczek OXIMO. Jak wspomniałem wcześniej, kupiłem komplet na przód + tył.
Więc tak, jeśli chodzi o wycieraczkę tylną to nie mam zastrzeżeń. Zbierał ładnie równo, ni pozostawia smug, ani żadnych innych śladów. Jest cicha.
Jeśli chodzi o przód, to masakra!!! Zwłaszcza ta od strony pasażera. Przy prędkościach powyżej 100 km/h pierdzi i podskakuje. Od strony kierowcy jest lepiej, ale też zdarzy się jakiś podskok. Są głośne, zwłaszcza przy dochodzeniu do skrajnego położenia. Jak jest intensywny opad, to działają dobrze, a jak jest delikatna mżawka to każdorazowe przetarcie szyby, to jeden wielki hałas.
Podsumowując: tylna jak najbardziej OK, natomiast przednia porażka

W końcu jakaś normalna recenzja. Nie myślałeś nad przerobieniem ramion tak, żeby pasowały do nich tradycyjne, przegubowe pióra ?
Dla mnie pióra bezprzegubowe to jakaś porażka. GLOBAL FATAL ERROR.
Kupiłem nowe ori Forda i dalej pierdzą :/

mooleda 16-04-15 07:31

zamówiłem Denso hybrydowe, zobaczymy co z tego będzie

kunte 16-04-15 08:02

Cytat:

Napisał cocolino (Post 1056728)
W końcu jakaś normalna recenzja.

Dzięki :)

Cytat:

Napisał cocolino (Post 1056728)
Nie myślałeś nad przerobieniem ramion tak, żeby pasowały do nich tradycyjne, przegubowe pióra?

Nie myślałem nad tym, bo z oryginalnymi piórami nie mam żadnych problemów. A dodatkowo wystarają mi na dłużej niż używane kiedyś przeze mnie Motgumy no i teraz te Oximo.

W poprzednim MK1 kupiłem kiedyś komplet P+T z Bosch'a jakaś seria Eco i byłem załamany. Tył w ogóle nie zbierał, a przód jak było powyżej zera to było dobrze, a jak poniżej zera to masakra! Zdaje sobie sprawę, że była to seria Eco, ale uwierzcie mi to była tragedia.

Wracając do MK2, to zastanawiam się czy może winna nie jest sprężyna dociskająca ramię do szyby. Może po latach po prostu zrobiła się słabsza. Chodzi mi o Twój przypadek, bo u mnie jak wspomniałem z oryginalnymi jest ok.

magnum 16-04-15 10:11

a ja zapytam czy ktos z uzytkownikow mk3 testowal jakies warte uwagi zamienniki? :) 100 za komplet oryginalow to troche poracha.

weuek 16-04-15 10:24

Cytat:

Napisał kunte (Post 1056724)
A jak Ci się sprawdzały w temperaturach poniżej zera?

Właściwie to ich nie używałem wcale na zimnej (zmarzniętej) szybie, bo mam garaż, a jak parkowałem na zewnątrz, to czekałem aż PTC ogrzeje szybę na tyle, żeby wszystko z niej puściło.
Ja ich nie skreślam, a oryginałów i tak nie kupię (dla zasady, nigdy nie kupowałem, z żadnej marki).

eans 16-04-15 10:43

Jezeli chodzi o Valeo to uzywalem jednego kompletu 2 lata w FF mk1, nie zawiodlem sie na nich i postanowilem kupic tez do mk2. Jednakze postanowilem przelozyc gumki do oryginalnych fordowskich, ze wzgledu na pewniejsze mocowanie piora do ramienia... ale... guma w miejscu wsuniecia do piora ma zbyt gruby profil o 0,5mm i patent upadl. Dzialaja super, zbieraja idealnie i w ogole ich nie slychac, a z przesylka za przod, dalem chyba 65pln.

kunte 16-04-15 11:35

Cytat:

Napisał weuek (Post 1057068)
Właściwie to ich nie używałem wcale na zimnej (zmarzniętej) szybie, bo mam garaż, a jak parkowałem na zewnątrz, to czekałem aż PTC ogrzeje szybę na tyle, żeby wszystko z niej puściło.
Ja ich nie skreślam, a oryginałów i tak nie kupię (dla zasady, nigdy nie kupowałem, z żadnej marki).

Ja robiłem podobnie, a parkuje cały czas pod chmurką, czekałem aż przednia szyba "puści" i dopiera ją przecierałem. Ale jak wspomniałem wcześniej przy niskim temperaturach guma ewidentnie twardniała i bardzo źle zbierała.

cocolino 18-04-15 00:41

Ramiona dociskają ok. Też o tym myślałem ale to nie to. Jedyne co mi przychodzi jeszcze na myśl to, że szyba jest w pewnym miejscu tłusta chociaż z dokładnością 99% mogę stwierdzić, że tak nie jest no ale.
A tak z drugiej strony to wydawanie więcej niż 30 pln za komplet wycieraczek jest dla mnie totalnym nieporozumieniem dlatego właśnie będę starał się tak przerobić ramiona, żeby pasowały do nich zwykłe pióra tylko muszę gdzieś na szrocie znaleźć drugi komplet ramion bo nie chcę eksperymentować na tych co mam.

ptasiekk 19-04-15 16:58

Ja u siebie w mk2 przed i po fl przerobiłem:
Oryginalne - Raz przejechały rok i były w miarę ok. Nigdy nie przeskakiwały. Zaczęły zostawiać cienki pasek. Drugie miałem 1,5 roku.
Motgumy - jest ok ale wytrwały tylko zimę i wiosnę. W lecie już musiałem wymienić bo miały problem i zostawiały maz na środku. Potem zaczęły przeskakiwać.
Bottari z Reala - od początku przeskakiwały, zostawiały pasek. Wytrwałem 3 miesiące ale szlak mnie trafiał.
Unitec - od początku tragedia. Tak jakby nie przylegały do końca. Wyrzuciłem po tygodniu.

Wróciłem do oryginalnych. Droższe są jakieś 20-30 złoty od wycieraczek typu Motgum, Oximo itp. a wytrzymują u mnie dłużej więc nie eksperymentuje.

Aras 20-09-15 21:29

Cześć.
Wczoraj jakiś gnojek ukradł mi wycieraczkę od str. kierowcy. Na szczęście zostawił od pasażera. Mam nadzieję, że gnojowi łapy uschną. Z braku laku przełożyłem pasażera na kierowcę, żeby było coś do "mazania".
Sprawa wygląda tak. Chciałem kupić oryginały, ale pomyślałem, że złodziej zrobił sobie pole manewru - podpieprzył mi stare pióro i poczeka aż kupię nówki, żeby mi znowu podpieprzyć.
Teraz patrzę na jakieś zamienniki. Nie chcę wydawać ponad 100 zł dla złodzieja.
Pytanie teraz, czy miał ktoś styczność z takimi wycieraczkami:
http://allegro.pl/wycieraczki-ford-f...207297188.html ?

Jeżeli ktoś zna tańszą opcję, to chętnie zobaczę :) .

Pozdrawiam.

SENTINEL26 21-09-15 17:11

i na stronie pasażera zapieprza Ci drut po szybie;) sprytnie!;) swoja drogą jak chcesz kupić tanie wycieraczki to nie kupuj bez przegubowych... ja kupiłem po 25zł za sztukę i okazało się że je podwiewało powyżej 120 i nie zbierały wody, na szczęście pękł zaczep i same się zdemontowały podczas jazdy, kupiłem normalne wycieraczki w carreforur "na sztukę" po 11zł z myślą zamówienia twin spoilerów z allegro i nie spodziewałem się ale te z carrefoura są całkiem dobre :)

nightrider 21-09-15 22:10

w FF2 są inne mocowania i nie kupisz w markecie za 11 zł :)

SENTINEL26 22-09-15 09:50

czyli ford przyjął politykę Apple;) no ale w zestawie są zazwyczaj adaptery do różnych aut, może i do FF2 by się dopasowało coś;)

Aras 23-09-15 13:21

Cytat:

Napisał nightrider (Post 1087697)
w FF2 są inne mocowania i nie kupisz w markecie za 11 zł :)

Dokładnie. Do FFII można dostać tylko spoilery.
Chciałbym tylko Was ostrzec przed czymś. Ostatnio byłem w Tesco i znalazłem wycieraczki, które ponoć pasują do FFII. Ja tu uhahany, ale wolałem się bardziej przyjrzeć. No i to byłoby zbyt piękne. Okazało się, że wycieraczki mają mocowanie tylko pod system "U", czyli to co jest w FFI. Nie ma żadnych przejściówek.

Wniosek z tego, że nie można wierzyć w to co jest napisane na opakowaniu ;) .

szejk78 30-09-15 13:42

kupiłem w norauto valeo w zielonym pudełku do ff 2 i powiem jakaś porażka mocowań ,nie polecam

kobrys 07-10-15 09:11

Kupiłem na wiosnę MotGum Aero i były świetne (chyba nawet lepsze od Bosch).
Tydzień temu dłuższa od kierowcy zaczęła piszczeć (po 15kkm) - no więc kupiłem nowy zestaw.
Okazało się, że nowa wycieraczka od strony pasażera podskakuje piszcząc niemiłosiernie... zostawiłem starą...

Zobaczymy jak sprzedawca zareaguje na moją reklamację.

EDIT:
Sprzedawca zgodził się wymienić wadliwe wycieraczki.
Problem w tym, że na 4 zestawy wycieraczek wszystkie 4 posiadają przynajmniej jedną sztukę nic nie wartą (piszczącą)

cocolino 19-11-15 15:48

To teraz uwaga uwaga :cool:

http://allegro.pl/adapter-wycieraczk...748701640.html

I co wy na to ?

Tasaq 21-11-15 18:00

Panowie, jaki rozmiar wycieraczek jest optymalny aby zminimalizować tego gila na przedniej szybie? Czy rozmiar 650 i 400 będzie ok? Jakich producentów polecacie? Motgum, Alca?
Będę wdzięczny za sugestie.

Martinii 03-01-16 16:31

Czy ktos napisze jak sprawuja sie te hybrydowe Denso?

Toretto 15-03-16 20:24

Teraz już chyba nie robią wycieraczek na dłużej niż sezon, moje Valeo mają ok 30kkm i już skrzypią, pierdzą... jak na zestaw za ponad 100zł to troche lipa.

Tal-Rash 16-03-16 18:11

Cytat:

Napisał Tasaq (Post 1097449)
Panowie, jaki rozmiar wycieraczek jest optymalny aby zminimalizować tego gila na przedniej szybie? Czy rozmiar 650 i 400 będzie ok? Jakich producentów polecacie? Motgum, Alca?
Będę wdzięczny za sugestie.

Akurat to jest kilka godzin roboty i niema gluta wystarczy skrócić łącznik mechanizmu ten bliżej silnika. Przecinasz boszką i spawasz skrócenie musisz wykonać około centymetra 8-10mm i nie ma żadnego gluta bo wycieraczka pasażera zbiera dalej.

AdoKrycha007 18-03-16 10:07

czy są jakieś wycieraczki do MK1 kombii na przód, żeby powyżej 120 km/h przy deszczu nie podskakiwały po szybie w trakcie działania? Miałem oryginały Forda - podskakiwały. Teraz mam oryginały Bosha (wyglądają wzorem i ramionami jak oryginały Forda) w tych samych rozmiarach - też podskakują. Wkurza mnie to, bo wycieraczki mają 2 msc i jest to samo co po kupnie fordowskich.. Najlepsze jest to że jak po tej samej autosradzie przy tym samym deszczu zejdę z prędkością do 90/100 km, to już nie podskakują - i forda i bosha :] generalnie jestem zadowolony bo są super ciche i idealnie zbierają wode (smark jest ale mi to akurat nie przeszkadza), ale przy prędkosciach wysokich jest maksakra - podskakują co 2 cm :D i z oryginałami i innymi mam to samo :(

Azjan 02-04-16 08:57

Kolega kilka postów pisał ale nie dostał odpowiedzi: jakie najlepsze wymiary wycieraczek do mk2?

weuek 02-04-16 09:35

Przód 650/425. A na tył (hb) 350.

rav 75 02-06-16 06:04

Padło parę miesięcy temu pytanie o Denso hybrydowe. Do aut japońskich nie ma chyba lepszych wycieraczek bo są ciche i trwałe,niestety drogie i ciężko kupić oryginał japoński (koreańskie Denso generalnie daje radę). Czy do Forda się nadają - założone miałem zamienniki denso - średnio. Kupiłem Champion i ku mojemu zdziwieniu naprawdę dobre.

Impresja89 29-07-16 17:58

Witam. Jakiej firmy polecacie wycieraczki?

mates 29-07-16 19:43

Alca. Tanie i dobre, bo 10-15zł/szt to co rok możesz wstawiać świeże :) Używam do paru lat i jestem zadowolony.

Szuiram76 29-07-16 21:36

Ja kupiłem pare dni temu OXIMO - wykonanie na wysokim poziomie i w zasadzie wyglądają jak Bosch, bardzo dobrze zbierają wodę, są ciche i ładnie się prezentują. Komplet 55pln. polecam.

Wito_13 31-07-16 09:17

Denso hybrydowe
Kupilem w motostacji kpl.za 83zl i juz 2 lata ciche i rewelacyjnie nadal zbieraja

Impresja89 01-08-16 16:05

A czy ktoś podpowie gdzie w necie mogę je dostać? (denso hybrydowe) Szukałem i coś słabo wyszło.... Do mk2 hb

Toretto 01-08-16 16:14

Kosz

Martinii 07-10-16 11:10

Witam,

Już miałem kupować wycieraczki hybrydowe Denso, ale zauważyłem w ostatnim momencie, że one nie pasują do Focusa MK2?? Prawda to?

Okta 08-10-16 20:44

Brat ma Focusa MK2, 2.0 Benzyna, 2004 r. HB i ma problem bo i w Norauto i w Feuvert nie mają w katalogu wycieraczki do jego auta. Wiadomo systemy w sklepach są polskie i nie uwzględniają tego auta, podobnie było jak chciał zawrzeć OC, ale nawet szukał na foke z 2005 i nawet już kolesie ze sklepów wychodzili z wycieraczkami i się okazywało że nie pasuje, ktoś ma jakiś namiar?
A może wycieraczka wymienna jest z całym ramieniem?
Wycieraczka odczepia się, klasyczna - szkieletowa.

wojcimierz 05-11-16 19:59

Kupiłem ostatnio komplet Alca - super flat do mojego mk1. Koszt w tesco to 25-35 zł za sztukę. Przód 650 - 400, tył 380. Przy kupnie radzę sprawdzać czy mamy odpowiednie przejściówki. U mnie w tylnej wycieraczce zamiast standardowych dwóch rodzajów przejściówek były 2 takie same (oczywiście nie B1 tylko jakaś inna).

Niestety po stronie kierowcy zostawia mi gluta. Po kilku wachlowaniach glut schodzi ale pojawia się za każdym razem gdy poleję płynem. Od strony pasażera oraz tył ściera elegancko. Nie zauważyłem żadnych podskakiwań itp. przy prędkości ~140 km/h

kodens79 13-11-16 16:22

Cytat:

Napisał Wito_13 (Post 1136867)
Denso hybrydowe
Kupilem w motostacji kpl.za 83zl i juz 2 lata ciche i rewelacyjnie nadal zbieraja

A moje denso właśnie padają [emoji20]

Honor 8

Radek_16V 14-11-16 13:39

Kupiłem na wiosnę w sklepie motoryzacyjnym pióra DIPP produkcji z kraju za Uralem. Cena coś około 40zł za komplet. W ciepłe dni wszystko fajnie, ale wystarczyło że ochłodziło się do około +5st. i zaczęły skrzypieć i podskakiwać, że nie dało się wytrzymać. Podsumowując - na okres letni mogę polecić. Teraz założyłem Motgumy. Jest dużo ciszej. Na jak długo to zobaczymy.

iKrzych 28-11-16 17:38

FF MK2, kupione wycieraczki Valeo - jakieś 70zł za pasażera + kierowce.
Wszystko było ok, ale zauważyłem że przy 120km/h przestały zbierać i strasznie "pierdziały" po szybie.
Teraz kupiłem oryginalne fordowskie (85zł z wysyłką na allegro) i chyba przy nich zostanę do czasu wymiany na MK3 ;)

Matn90 30-11-16 07:54

Zdecydowanie odradzam wycieraczki ALCA, no chyba, że lubicie często wymieniać szyby, w mk1 zjechały mi szybę :( Nigdy już nie kupię wycieraczek tej firmy, odradzam też motgum, spadli z jakością niesamowicie niestety.

Valeo porażka, w mk3 wytrzymały 2 miesiące :( i zaczeły skrzypieć (nie pomogło odnowienie płynem do naczyń.... Oryginalne fordowskie wytrzymały 2 razy dłużej 4 miesiące, ale jak dla mnie to stanowczo za mało, jednak w porównaniu do Valeo to niesamowity wynik, pewnie pochodziły by dłużej gdybym raz nie przejechał nimi po lodzie...

Także do mk3 będę kupował tylko oryginały, bo inaczej się nie opłaca...

Kokosoweclio 30-11-16 10:06

Ja mam jeszcze oryginały. Nie skrzypią a mają już ponad trzy lata. Nowe już leżą w domu - postawiłem na oryginały forda premium ale normalnie jeszcze nie ma sensu wymieniać. Mam 77tys km przebiegu. Nigdy nie puszczam wycieraczek po oblodzonej szybie i używam tylko oryginalnego płynu do spryskiwaczy forda.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi