Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [Ogólne] Wybór wycieraczek - polecane, doradzane (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28535)

kowalewski92 19-04-12 17:00

Ja mam oryginalne zwykłe i już rok się sprawują dobrze.

thing 23-04-12 13:17

a ja mam zwykłe płaskie z marketu. Zapłaciłem ok. 20zł za pare i jestem zadowolony

kunte 23-04-12 13:48

Ja również polecam oryginalne. Któryś raz z kolei je zakładam. Za komplet (2xprzód plus tył) ostatnio zapłaciłem 100zł. Średnio wytrzymują rok czasu - mówię o wszystkich.

wiewioor 23-04-12 20:03

A te wycieraczki płaskie z tesco to jakie są największe. Bo byłem i sprawdzałem nie było większych niż 560, a mi potrzeba do Focusa 2, chyba 650 mm.

maciozgr 24-04-12 17:08

Bosch aerotwin, 96zł za 2 sztuki, założone ja wiem, chyba w piździelniku albo liściopadzie. Brak śladów zużycia. Zbierają b.dobrze, dźwięków nie wydają, przy szybszej jeździe nie skaczą, nie świszczą.

Himek 28-04-12 22:31

Dzisiaj kupiłem "bananki" firmy VISEE 650mm i 400mm jest dużo lepiej niż na oryginale odnośnie rozmiaru. MOje ori Forda już nie zbierały wcale. POlecam ten typ wycieraczek i rozmiar zobaczymy za kilka miesiący. Teraz będzie zabudowa tylnej jeszcze.

superos69 03-07-12 21:28

Kupiłem do mojego starego BMW Valeo evolution i powiem Wam, że pochodziły rok bez najmniejszego problemu... Teraz przydałoby się przekalkulować cenę wycieraczek z tesco wymienianych co miesiąc z tymi. Może w sumie wyjśc na jedno...[poebao]

Adek 06-07-12 09:57

Ja również polecam oryginalne płaskie. U mnie z racji niedużych przebiegów wytrzymują spokojnie 2 lata (tj. ok 17-19 tys. km).

pers 06-07-12 10:28

cudujecie, jak kupiłem Foke a było to w kwietniu 2010 kupiłem normalne Boscha, zrobiłem 55 tys. I jeszcze nie wymieniałem. Nie mażą , zbierają normalnie

Lobuz88 08-07-12 18:36

Ja również ponad rok temu kupiłem zwykłe Bosch i nadal bez jakichkolwiek znak zużycia :)

wiewioor 09-07-12 22:20

A ja kupiłem komplet od Kagera, fajnie zbierają, ale ta większa strasznie chlapie na prawą stronę.
Ktoś wcześniej pisał, że same gumki można kupić, więc kupiłem gumy od Motguma. Ku mojemu zdziwieniu po rozebraniu fordowskich wycieraczek, gumy nie chciały wejść w ten metalowy stelaż. Na siłę wsunąłem gumy, ale tak się ponaciągały, że zbierały gorzej niż starsze wycieraczki. Nie polecam:)

loki34 01-10-12 16:53

Halasujace wycieraczki
 
Ma ktos z Was moze pomysl na halasujace wycieraczki. Trą po szybie jak by byly za twarde,dodam ze nie sa stare bo mam je jakies trzy miesiace. Na poczatku chodzily cicho ale od jakiegos czasy tak halasuja ze szlak czlowieka moze trafic. Taraz coraz czesciej pada i nie chce ataku furii dostac,macie moze jakis pomysl jak sie tego pozbyc?

NeroN 01-10-12 17:32

Kupić nowe - porządne.

---------- Post dodany o 17:32 ---------- Poprzedni post był z 17:32 ----------

Albo nasmarować [greenpeace]

thing 01-10-12 17:58

jesteś pewny że to wycieraczki? Może to być zacierający się mechanizm

loki34 01-10-12 19:12

Cytat:

Napisał thing (Post 774532)
jesteś pewny że to wycieraczki? Może to być zacierający się mechanizm

Jestem pewny:!:

maciozgr 01-10-12 19:41

Cóż to za wycieraczki dokładnie ?

loki34 01-10-12 20:06

Cytat:

Napisał maciozgr (Post 774554)
Cóż to za wycieraczki dokładnie ?

A no takie
http://moto.allegro.pl/wycieraczki-p...683939906.html

skylla1 01-10-12 20:43

Widocznie mają zbyt twardą gumę, temperatura teraz niższa to i słychać bardziej. Niestety bardzo trudne o dobre zamienniki w sensownej cenie.

gloraf 02-10-12 15:42

Moje wycieraczki bosha aero twiny wytrzymały równy rok, wczoraj po jeździe nocnej w deszczu stwierdziłem że czas na wymianę, pewnie skończe na motgumach, jak maja mi tylko rok przezyć

loki34 09-10-12 18:35

Cytat:

Napisał NeroN (Post 774516)
Kupić nowe - porządne.

---------- Post dodany o 17:32 ---------- Poprzedni post był z 17:32 ----------

Albo nasmarować [greenpeace]

No i kupilem nowe,ori ford.Teraz jest cicho,zbieraja super,sa naprawde godne polecenia.

Radek_84 09-10-12 21:34

Cytat:

Napisał loki34 (Post 777404)
No i kupilem nowe,ori ford.Teraz jest cicho,zbieraja super,sa naprawde godne polecenia.

Witam,
dziś też zakupiłem komplet nowych wycieraczek Ford Premium :)
Mam pytanie, jak je zamontowałeś, tzn. wycieraczki z jednej strony mają na końcach piór logo forda a z drugiej logo jest w "uchwycie mocowania". Siedząc za kołkiem, mam widzieć logo mocowania tak?, czy to nie ma znaczenia?
pozd

fryc1981 09-10-12 22:08

U mnie Bosch aerotwin wytrzymały...2 mies...

magnum 09-10-12 22:14

w niemarkowych wycieraczkach typu banan radze zwracac uwage na to aby wycieraczka wyginala sie rowno na calej dlugosci, potem jest problem ze zbieraniem wody na koncach piora, bo wycieraczka nie dolega do szyby. ja przez to juz spisalem jeden komplet na straty, szkoda pieniedzy.

#macieg 10-10-12 09:25

Tylko wycieraczki Ford Premium.

Po co szukać zamiennika tańszego o 20 zł i gorszego o 50 % ?.

loki34 10-10-12 18:32

Cytat:

Napisał Radek_84 (Post 777479)
Witam,
dziś też zakupiłem komplet nowych wycieraczek Ford Premium :)
Mam pytanie, jak je zamontowałeś, tzn. wycieraczki z jednej strony mają na końcach piór logo forda a z drugiej logo jest w "uchwycie mocowania". Siedząc za kołkiem, mam widzieć logo mocowania tak?, czy to nie ma znaczenia?
pozd

Te wycieraczki mozna tylko w jeden sposob zamontowac,nie ma mozliwosci pomylki. Logo Forda masz po zalozeniu na prawej stronie piora,na koncu, patrzac z wnetrza auta.

Radek_84 10-10-12 21:29

Tak , dzięki za odpowiedź. Poprzednio miałem założone nieoryginalne i można je było obracać o 180 st.. Nowych oryginalnych nie wyjąłem z pudełka zanim napisałem posta. Przepraszam za zamieszanie, faktycznie montuje się je łatwo i nie można ich źle założyć :) Na razię testuję je dopiero pierwszy dzień ale za to deszczowy i złego słowa nie mogę powiedzieć. Pracują cicho i skutecznie zbierają wodę z szyby.
Polecam oryginalne, w sklepie aukcyjnym z częściami forda kupiłem je za 99,5 zł.

Yahoo5210 12-10-12 08:40

Tydzień temu wyposażyłem się w nowe wycieraczki Valeo Compact.
Udało mi się kupić je taniej niż na stronie producenta. Jak na razie przy niskich temperaturach, chociaż jeszcze nie ujemnych, spisują się elegancko. Ładnie dolegają do szyby również na końcówkach, gdzie poprzednie pióra Boscha miały z tym spory problem, bo były dosyć sztywne. Zobaczymy jak sobie poradzą przez okres zimowy. W sklepie IC za komplet zapłaciłem 75 zł.

kanabis 16-10-12 15:39

Polecam wycieraczki Veleo. Moje mam już ponad rok i jak narazie wciąż świetnie usuwają wodę z szyby i nie piszczą. Kumpel kupił kiedyś jakieś tanie (nie pamiętam firmy) i jego radośc trwała zaledwie kilka tygodni, bo zaczęły mazać szybę, nic nie było widać i musiał znowu wymienić.

pwlsrs 23-10-12 18:07

u mnie oryginały forda mają tendencje przy szybkiej jeździe podskakiwać, tzn kiedy nie pracują prawą wycieraczką miota i wiem "że coś się tam dzieje" ;-)
Po 6 miesiącach muszę stwierdzić że nie były warte tej kasy. Często mam wrażenie że na szybie zostaje coś jakby cienka warstewka wody.
Czy ktoś opanował jakiś ciekawy model na tylną szybę? Ważne żeby jakoś to wyglądało i było dłuższe niż oryginał/

kwiecien83 23-10-12 20:39

Do FFII polecam oryginały fordowskie, plamka zrobi się cała żółta to trzeba pomyśleć o zmianie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi