Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] LPG do 1.6 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28643)

kulka82 04-07-14 22:30

Na regulacje luzów zaworowych jestem umówiony w poniedziałekw Cris Car przy okazji wymieniony będzie rozrząd, filtry oleje i przegląd całego auta, także o to nie ma co się martwić.
Już trochę poczytałem i wiem że po założeniu gazu trzeba częściej kontrolować ten luz.
Chodziło mi o opinie o tym zakładzie i ewentualnie jaką instalację się sprawdzi najlepiej.
Na montaż się już umówiłem w migaz na 28.07.2014 a ta lubryfikacje sobie odpuściłem.
Sam zakład już po wstępnych rozmowach i ustaleniach sprawia pozytywne i profesjonalne wrażenie.
Montaż trwa dwa dni plus regulacja drogowa do tego wcześniej mam podjechać w celu sprawdzenia przez nich auta i sterownika tak żeby dobrać odpowiedni-najlepszy zestaw.
Do wszystkiego podchodzę kompleksowo i nie mam zamiary oszczędzać tym bardziej że foka będzie teraz mocno doinwestowana bo jednak posłóży mi jeszcze kilka lat, żal się rozstawać z dobrym autem a odpowiedniej kwoty pieniędzy za nią nigdy nie wezmę więc auto zostanie w rodzinie :)

coomac 05-07-14 12:43

Nie miałem montowanej lubryfikacji a w sumie przebieg mojego auta jest dość znaczny na LPG. Jeśli ktoś to wysteruje rozsądnie, absolutnie nie powinieneś mieć problemów z głowicą i gniazdami.

cocolino 05-11-14 20:56

To i ja się podepnę. 2 tyg temu zanabyłem Fokę MK II FL 2008r. z motorkiem duratec 1.6 (74 kW) i instalacją Tartarini IV gen zamontowaną jeszcze w Niemczech w 2008.Przebieg-teoretycznie 130 kkm
Pytanka mam takie:
1. Czy sam, z poziomu garażu jestem w stanie się dowiedzieć jaki mam osprzęt (jeśli tak to jak) - sterownik, reduktor, wtryskiwacze i reszta ?
2. Czy da się tak zaprogramować centralkę, aby automatycznie mi przerzucała na gaz po osiągnięciu przez silnik odpowiedniej temperatury i obrotów (jeśli tak to jak) ? Póki co wszystko bangla bardzo ładnie, bez żadnych szarpnięć tyle tylko, że w trybie ręcznym, tzn tak jak sobie przerzucę tak mam
3. Przy tankowaniu do pełna nie odbija mi i pracownik stacji musi sam odciąć dopływ gazu. Czy jest to jakaś wada ? Co może być przyczyną ? Mogę tak dalej jeździć ?

EDIT: Może fotki coś podpowiedzą

http://i61.tinypic.com/2n16tjo.jpg
http://i57.tinypic.com/11a8tq8.jpg
http://i59.tinypic.com/r0nh9s.jpg

drake 06-11-14 22:04

jak to nie odbija? :| to co się dzieje, rozsadza zbiornik ?

gatuso_18 06-11-14 22:16

Cytat:

Napisał cocolino (Post 1019392)
3. Przy tankowaniu do pełna nie odbija mi i pracownik stacji musi sam odciąć dopływ gazu. Czy jest to jakaś wada ? Co może być przyczyną ? Mogę tak dalej jeździć ?

powinno odbijac. kolega mial w cytrynie padniety zawor . Nie pamietam jaki. Poleca lpg-forum :) tam raz dwa sie dowiesz

cocolino 06-11-14 22:20

Cytat:

Napisał drake (Post 1019642)
jak to nie odbija? :| to co się dzieje, rozsadza zbiornik ?

Ta, zbiornik rozsadza... No nic się nie dzieje, zwalnia zwalnia i koleś sam rozłączył. No a co z tą instalacją ? Warte toto coś czy padło ?

dudekwrt 12-03-15 18:44

Założyłem Gaz do mojej foki 1,8. Może mi ktoś ocenić czy w miarę dobrych podzespołów użyto.
zbiornik -Bormech TW-200 specjalny, toroidalny 48l
Wielozawór Tomasetto Achille AT.02
filtr gazu - Certools F-782
Reduktor/Parownik AC S.A R01
Zawór odcinający - Valtek 03
Wtryskiwacze - AC W01
Czujnik cisnienia AC S.A PS-02 klasy2
Elektroniczna jednostka sterująca AC S.A STAG-4 Q-BOX

Tasaq 07-07-15 09:53

Witam,
planuję założenie instalacji LPG do swojego auta.
Prosiłbym o opinię czy poniższe zestawy są ok?
- STAG 4 QBOX BASIC, wtryskiwacze DRAGON - - 2600 zł
- STAG 4 QBOX PLUS, wtryskiwacze DRAGON - 2900 zł.

Do tego w cenie: reduktor TOMASETTO ALASKA,
wielozawór Tomasetto AT-02,
elektrozawór TOMASETTO ALASKA,
Filtr fazy lotnej ZWM CZAJA FL01P
rury Faro PCV,
węże Parker,
opaski NORMA,
taśmy izolacyjne TESA,
złącza przewodów, elementy mocujące - GOMET.
Wlew pod klapką wlewu benzyny to dodatkowy koszt do w/w wycen - 100zł.
Pytam ponieważ powyższy zestaw otrzymałem od jednej z firm. A tak przy okazji, ktoś poleci zaufaną i sprawdzoną firmę w Poznaniu?
Odsyłającym do lpg forum albo gazeo dziękuję.

slawek11 07-07-15 11:06

reduktora juz tanszego chyba nie bylo, on jest za slaby do tego silnika, wtryskiwacze zalozylbym baracudy albo hany

Tasaq 07-07-15 12:58

Mój błąd. Reduktor AC R01

MisiekT 07-07-15 13:49

skad Wy te ceny bierzecie? jakies mega podwyzki czy jak?
ja robilem 1.5 roku temu za 3100 BRC sequent, 54l zbiornik, wklew pod klapka, wtryski keihina itp.
I nie zadna stodola tylko duzy serwis LPG we Wroclawiu

Tasaq 21-07-15 20:02

No i wjechał zestaw
STAG 4 QBOX PLUS, wtryskiwacze DRAGON
Reduktor AC R01

Mam nadzieję, że będzie się sprawował bezproblemowo.
Czy oprócz monitorowania pracy silnika warto zwracać uwagę we własnym zakresie?
Chodzi mi konkretnie o wymianę świec, cewki, przewódów WN, luzów zaworowych.
Czy przy montazu instalacji lpg konieczna jest wymiana świec czy można to zrobić za jakiś czas?
Nie chodzi mi o sytuację, że auto przerywa albo chodzi na 2 gary.

slawek11 22-07-15 09:31

Najlepiej wymienic swiecie plus przewody jesli nie wiadomo kiedy byly wymienione, plus regularna ich wymiana a niech jak zacznie cos niedomagac. Przy zwyklych swiecach ja je wymienialem co 15 tys km bo koszt znikomy.

greco 14-10-15 09:25

Cytat:

Napisał greco (Post 957409)
Ja też miałem takie dylematy.
Ale w końcu olałem tą regulacje i jeżdżę na LPG od kilku miesięcy.
Narazie tylko 5kkm zrobione, ale autko jeździ dobrze.
Przebieg mam 120kkm.

Pzdr

Trochę czasu minęło na budziki 140k km.
Auto nadal śmiga, gaz działa bez zastrzeżeń :)

Tasaq 26-10-15 19:43

Dużo czasu nie minęło i się zaczeło :( Chciałem profilaktycznie wymienić świece oraz przewody wn, ponieważ szykował się dłuższy wyjazd. Po wymianie świec falowanie obrotów ustało ale zaczął się zapalać na gazie check engine. po podłączeniu komputera wyskakuje błąd wypadania zapłonu na 2 cylindrze. Czy od wymiany świec i przewodów wn instalacja lpg mogła się na tyle rozregulować, że check engine zaczął się pojawiać?

WLBN 26-10-15 23:40

Założyłeś kable do 1.4/1.6? Jeśli tak to załóż od 1.8/2.0, będzie OK. U mnie na tych do 1.6 nie chodzi, te do 1.8 wymieniam profilaktycznie co 60000 km, chyba, że kuna wcześniej pogryzie.

Szymon:-) 05-06-16 19:10

Witajcie,
na pewno w tegoroczne wakacje mój Focus będzie zagazowany. Jest po regulacji luzów zaworowych (regulacja na płytki całe szczęście, regulacji wymagał tylko jeden zawór wydechowy na pierwszym cylindrze) wymianie przewodów zapłonowych NGK, świece Motorcraft (polecane przez Forda do aut z LPG) i nowa oryginalna cewka.
Przebieg to 160 000.
Dostałem propozycję od gazownika:
- sterownik Blue Box
- wtryski Hercules

Nie pamiętam jaki wspomniał reduktor, może coś polecicie? Macie może jakieś doświadczenie z powyższymi firmami?
Z tego co wyczytałem to zarówno ten sterownik jak i wtryski są bardzo chwalone.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi