Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Problem z odpalaniem (benzyna) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53054)

pablo12 31-05-15 17:59

nie odpalił tylko kręci
 
witam miałem przypadłość wczoraj z focusem 1.6 po powrocie ze sklepu wsiadłem odpaliłem ruszył o pół miejsca parkingowego i zgasł, drugi raz znów odpalił i po 1sek. zgasł, i tak z parę razy aż w ogóle już nie odpalał tylko ładnie kręcił bez efektu bo nowy ma akumulator , na po pych nic na rozciąganie nic, po chwili po holowaniu dałem mu parę razy zapłon pompę słychać i odpalił przeszło mu , czy jest może tak że ost jeździłem trochę na rezerwie i zaciągnęło może syfu do pompy???, do tankowałem dałem przeczyszczasz do układu i się zastanawiam na tym czy przeszło na dobre czy zaraz znowu gdzieś stanie mi nagle, i lepiej pompę przeczyścić lub zmienić na nową ewent płukanie baku

Falcon 31-05-15 18:37

Napisz to po polsku.[zal.pl]

pablo12 31-05-15 19:48

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1068410)
Napisz to po polsku.[zal.pl]

nie odpalił nagle,kręci normalnie, nie odpalał na rozpęd nic nie dało pchanie, potem nagle odpalił, co może być powodem ma nowe świece cewkę i aku, trochę 2 razy na rezerwie polatałem ostatnio, czyżby syf w pompę się dostał????jak nie odpala to nie słychać pompy tego bzzzzzz z tyłu

pablo12 24-06-15 20:23

winna była pompka

fxer 27-09-15 16:12

1.8 BP+GAZ nie odpala
 
Witam
Dziś mój Focus po raz pierwszy odmówił mi współpracy :( Odpalam rano auto bez problemów, Jadę nim około 15km, gaszę pod domem. Za 10 min schodzę do auta odpalam, pochodził może z sekundę i zgasł. Dalsze próby odpalenie wyglądają tak samo czyli rozrusznik kręci i nic więcej się nie dzieje. Zdejmowałem klemy, robiłem test zegarów, pokazał błąd 262. Sprawdziłem zabezpieczenie pompy to które jest koło schowka ale guzik wciśnięty, sprawdziłem bezpieczniki, dolałem paliwa, próbowałem odpalać z drugiego kluczyka ale ciągle nic. Obstawiam że to albo brak paliwa albo brak iskry. Macie może jakieś sugestie?
Pozdrawiam

joksior 25-10-15 16:20

Witam.

Ja mam troszkę inny problem, moja foka na zimnym silniku zawsze odpala za pierwszym razem, natomiast jak silnik jest ciepły to bardzo często za pierwszym razem foka nie chce odpalać, rozrusznik normalnie kręci ale silnik nie odpala jakby paliwa nie miał, za drugim razem już odpala, mam tak codziennie, wiecie co to może być?

Aha poniżej lista części które były wymienione przez ostatnie pół roku:

- pompa paliwa - nowa zamiennik;
-filtr paliwa - nowy zamiennik;
-czujnik położenia przepustnicy TPS - używany oryginał;
-przepływomierz - używany oryginał;
-cewka zapłonowa - nowa zamiennik BERU;
-świece + kable zapłonowe - nowe oryginał;
- silniczek krokowy - używany oryginał, później nowy zamiennik;
-filtr powietrza - nowy oryginał;
- akumulator - nowy zamiennik;
- regulacja zaworów w dniu 15.06.2015 r;

Z góry dziękuje za podpowiedz, pozdrawiam

dreambox 17-12-15 21:25

1.8 16v zimny odpala gładko a ciepły nie
 
Witam

Pacjent to foka mk1 1.8 16V przebieg 150 tys. bez gazu.

Wszystko było ok lecz w piątek pojawił się w czasie jazdy objaw że nie miał siły jechać. Gaz wciśnięty a on nie reagował, po kilkuset metrach mu przeszło. Trasa długa nie była zaledwie 8 km. Więc do pracy dojechałem.
Droga z pracy już gorzej wyglądała, odpalił za drugim razem i już od początku reakcji na gaz nie było. Gdy się reakcja na gaz pojawiła to prędkość maksymalna wynosiła 80 km/h i z każdym kilometrem spadała.
Co kilkaset metrów na zmianę raz reagował a po następnych metrach już nie i poszarpywał. Gdy pod dom dojeżdżałem to maks prędkość 30 km/h.
Przeszukując forum padło że to pompa paliwa a że baku 1/4 to dotankowałem i nawet było już lepiej.
Odpalał i normalnie jeździł za to pojawił się kolejny objaw czyli nie odpala na ciepłym.
Iskra w tym czasie jest, pompa paliwa pompuje więc wychodzi jakby wtryski w tym czasie nie podawały paliwa.

Dziś wymieniłem pompę paliwa. Kręcę i po 2 sekundach odpalił więc myślę sukces jest. Zrobiłem rundkę wokół osiedla jednak jakiś jakby mułowaty był, jechać jechał jednak nie miał tej werwy co wcześniej, zatrzymałem się aby sprawdzić czy może ręczny nie odbił na zaciskach i już nie odpalił.
W sumie przejechałem 1.5 km. Kilka prób odpalenia na nic, odczekałem 5 minut i odpalił. Wróciłem na parking, zgasiłem i zapalić już nie chciał.

Teraz zauważyłem że jak na ciepłym zakręcę na sekundę, dwie i nie odpali to za drugim podejściem odpala bez problemu.

W czym może być problem?

AdiMk1 24-01-16 11:10

Witam , troszkę o tym było ale nie spotkałem się z jednoznaczną opinią o tym problemie.
Chodzi o to że z rana jak zapalam samochód to od razu gaśnie chyba że delikatnie wcisnę gazu i trzymam - jak puszcze gaz to odrazu obroty spadaja i znów gaśnie , trzymam go pare chwil lub nawet minut na tym małym gazie aby obroty były ponad 1000 i żeby nie zgasł i potem sam wskakuje na na te 1400 i powoli spada - dopiero sie włancza ssanie i jest wszystko ok ale to dopiero jak pisałem po paru minutach.
Problem pojawił sie w sumie z dnia na dzień.

Mam tez problem z wskaznikiem od temperatury silnika , cz to moze byc problem czujnika ze mysli ze jest cieplo i daje zły sygnał i dlatego ssanie sie nie załącza ????

Focus mk1 2.0 bez gazuuuuuu

Badoyehausen 16-03-16 21:21

2.0 16v Zetec / Odpalenie z zimnego silnika
 
Cześć

Moi drodzy, z chęcią posłucham waszych doświadczeń. [emoji4]
MK1 2.0 16v (133 000km) nigdy nie zawiodł, nigdy nie robił i nie robi problemów ale.. rano gdy silnik jest zimny do pierwszego odpalenia muszę wcisnąć gaz na centymetr żeby odpalić. [emoji20]
Wymieniłem na nowe i oryginalne - Przewody zapłonowe, świece, filtr paliwa - Motorcraft. Próbowałem 3-4 razy właczyć/wyłaczyć zapłon przed odpaleniem... bez efektu.. wkurza mnie to, proszę o pomoc. Robilem diagnostyke ACTIA - 0 defektów[emoji17] aha, akumulator sprawdzony mimo że kupilem go dwa lata temu to tester "psa" pokazał "akumulator dobry"

Beniel08 20-05-16 13:06

Może wy mi pomożecie bo sam już nie mam siły na ten samochód. Posiadam od 2 lat Focusa 1.6 zetec tego 100 konnego w combi. Przez pierwszy rok nie miałem z nim problemu ale to co robi w tym roku to porażka. Na zimnym silniku ma problem z odpaleniem, bez dodania gazu się nie obędzie. Lecz na ciepłym odpala od strzała.

Wymiana części rozpoczęła się od pompki paliwa i filtra paliwa,nic nie pomogło. Następnym krokiem była wymiana cewki,przewodów,i świec. Znowu nic nie pomogło. Wymieniłem czujnik temperatury do modułu. I co? Znowu nic. Pomysł pad na nowy akumulator. Kupiłem dedykowany do niego i znowu nic. Dodam że wcześniej poprzedni właściciel zmienił silniczek krokowy i sondę lambda. Oraz że na biegu jałowym przy 2000 obrotów, zaczyna falować.

inox 06-06-16 20:29

Dziwny problem z odpalaniem- proszę o pomoc
 
Cześć wszystkim,

Posiadam forda focusa MK1 2003 rocznik, 2.0, nigdy nie widział gazu.
Odkąd go kupiłem(3 tyg) borykam się z pewnym problemem.
Otóż autko nie pali jak "stygnie". Tzn na zimnym pali od strzała, na gorącym pali od strzała, natomiast jak zgasimy rozgrzany to po 15-20 minutach trzeba nim mocno mocno kręcić lub pare razy przekręcać zapłon żeby odpalił.
Czasami mam wrażenie że już w ogóle nie odpali. Nie działa też wskaźnik temperatury, ale to chyba tylko walnięty zegar bo na komputerze pokazuje temperature i termostat działa, z kolei w trybie testowym wskazówka od temperatury dolatuje do prawej i wraca.

- sprężanie sprawdzone, ponad 12bar, równo wszędzie
- ustawienie rozrządu sprawdzone
- wymieniona pompa paliwa
- nowe świece motorcraft
- nowa cewka ngk
- nowe przewody
- świeży termostat
- wymieniony filtr paliwa

W aucie była planowana głowica jakieś 20000 km temu, i podobno potem nie było żadnych problemów aż do teraz.

Komputer nie pokazuje błędów czujnika położenia wału, dioda od immo też nie mryga, 2 mechaników rozłożyło już ręce, 3 warsztat teraz nad nim siedzi, już mi brakuje na niego sił, może jakieś podpowiedzi?


Dodam że foka jak już odpali to zbiera się bardzo ładnie, nie szarpie, nie dymi, wszystko jest ok.

JakubLupo 30-09-16 16:11

Problem z odpaleniem ciepłego silnika 2.0 ZETEC
 
Mam mały problem z odpaleniem samochodu gdy jest ciepły i w dodatku musi być bardzo ciepły dzień. Na zimnym i w chłodne dni pali za każdym razem na tyka natomiast w ciepłe dni jak pojeżdżę troszke i zostawie na 20 min na parkingu już go nie odpalę. Muszę podnieśc maskę i poczekać jak troszeczkę ostygnie i wtedy odpali na tyka. Wymieniłem czujnik położenia wału i nic nie pomogło, jakieś propozycje Panowie???

Biscatella 08-11-16 19:57

Hej!
Mam też problem z odpalaniem tyle,że pali od 1 kopa,ale słyszę dziwne nie wiem jak to nazwać hmm tarcie chyba.Focus mk1 1.8 benzyna.Wyłączę,zapalę znowu i już jest ok.Tak samo jest jak pojeżdżę i autko się rozgrzeje,zapala normalnie,nic się nie dzieje.W te wakacje miałem taką sytuację,wróciłem wieczorem.Wsiadam w auto rano,zapalam,wszystko jak należy,noc była ciepła,auto nie było takie zimne i zapalił normalnie.W trakcie jazdy nic się nie dzieje,płynnie chodzi.Teraz dzień w dzień rano jak gdzieś jadę to słyszę.Wystarczy,że postawię samochód na trochę,ostygnie i przy kolejnym odpaleniu to samo.Co innego jak zapalam niedługo po wyłączeniu.Wtedy spokój.Co to może być... Czy to groźne.Mogę z tym jeszcze jeździć czy wymaga pilnej naprawy....

Majstermk 14-12-16 21:35

Focus mk1 1.4 benzyna 2002r Nie odpala, nie dostaje paliwa
 
Pacjent Ford Focus mk1 1.4 2002r.
*Nie odpala*
Około miesiąca temu kupiłem Focusa z palącą się kontrolką check engine. Po przyjeździe do domu odpiąłem klemę i wszystko się zresetowało, kontrolka zgasła.
Auto jeździło do końca, na nie rozgrzanym silniku samochód potrafił dławić się przy przyspieszaniu. Zdarzało się mruganie kontrolki check engine. Ostatnio Focus przestał odpalać, kręci ale nie odpala. Okazało się że walnięta jest pompa paliwa, nie było jej słychać. Rozebrałem bak i wyjąłem pompę. okazało sie że w kostce powstał jakiś nalot i prąd nie przewodził. Styki przeczyszczone i złożone pompka działa podaje paliwo. Z przewodu paliwowego jak odczepię pod maską leci paliwo pod ciśnieniem. I dalej nie odpala. Świece wymienione na nowe, stare były w fatalnym stanie. W teście zegarów wyskakuje błąd 9318 – Za niskie napięcie akumulatora (poniżej 10V). Akumulator ładowany całą noc i to samo, zmieniałem też akumulator na prawie ze nowy o tych samych parametrach i to samo. podmieniałem też cewki zapłonowe od mojego focusa 1.8 cewka jest ok. Próbowałem odpalać na plaka i na plaku chodzi. Z chwilą jak przestanie ktoś psikać plaka silnik gaśnie. Czyli silnik nie dostaje paliwa. Czy ktoś wie co to może być ? Jakiś czujnik ?[COLOR="Silver"]

Majstermk 19-12-16 19:32

Problem rozwiązany. Pompa paliwa była walnięta. Dawała za małe ciśnienie paliwa. Kupiłem cała pompę (nie wkład) używkę za 70 zł i focus jeździ.

StormXxX 22-01-17 16:58

Moj focus zaczal ostatnio ciezko odpalac tzn jak jest ujemna temperatura to pali normalnie a jak na plusie to sie dlawi. Jak probuje odpalic go z noga na gazie to odpala bez problemu. Zauwarzylem tez za na koncowce wydechu jest woda. Cewka swiece i kable byly wymieniane okolo 15 tys temu.

ravwoj 26-01-17 09:19

Woda na wydechu to norma, stary - opary wody - wynik działania katalizatora i spalania, to nic złego.
Poza tym więcej tu na forum pytań jak odpowiedzi, chociaż zdarzają się odpowiedzi pomocne. W twoim wypadku potrzeba jeszcze diagnozy, mało napisałeś.
Ja mam taki problem z foką, że rano ciężko pali a na mrozie to prawie w ogóle. Jak zapali - nie ma wolnych obrotów, trzęsie i muszę trzymać na gazie aż się zagrzeje. Ciepły silnik jest oke.
Także z tego forum wynika, że muszę sprawdzić:
- zawór wolnych obrotów,
- czujnik temperatury silnika
- oraz ciśnienie na listwie
- i najlepiej wtryskiwacze, bo śmierdzi benzyna przy odpalaniu.
Samochód kiedyś długo stał u komornika. Cały układ zapłonowy jest nowy. Ciśnienie sprężania 15 - książkowe.
Dam znać co pomogło, ale nie wiem kto może sprawdzić wtryski do benzyny.

---------- Post dodany o 09:19 ---------- Poprzedni post był z 09:16 ----------

A kto wie jakie ciśnienie winno być na listwie wtryskowej? w 1.8 16V

ravwoj 27-01-17 17:32

przyczyną braku wolnych obrotów był silniczek krokowy. Po wyczyszczeniu działa - na zimnym silniku obroty 1000 - więc okej. Ale w czasie jazdy obroty falują, tzn. na luzie wkręca się na 3000 więc muszę jeszcze parę rzeczy sprawdzić. Jutro zobaczę czy lepiej odpali z rana. Sprawdzę jeszcze czujnik temp.

ravwoj 29-01-17 21:49

jednak wymieniłem czujnik temperatury i chłodnicę - bo się grzał w lecie. Jutro wymieniam silnik krokowy

Boukhiar 30-01-17 09:53

Problemy z zapłonem 1.6 ZETEC Benzyna
 
Kochani,

od dwóch tygodni mam problem ze swoją foczką. Objawy choroby są dosyć nietypowe i nie mam już pomysłu co to może być. Mianowicie, odpalam zimny samochód i startuje bez żadnego problemu. Jeżdżę tyle ile chcę, parkuję i jak go zgaszę, to już nie odpali. Trzeba odczekać 40-60min i wtedy bez problemu odpala :smt095 O ile jeżdżę do pracy, do domu to nie ma problemu, ale na stacji benzynowej stanął i nie chciał odpalić, więc musiałem przepchać go na parking i odczekać 1h.

Początkowo obstawiałem świece, więc wymieniłem w weekend, ale niestety problem został. Czy macie pomysły co to może być? Przewody zapłonowe, cewka, czy zupełnie co innego?

Blind227 30-01-17 10:49

najlepiej szukać winowajcy jak nie chce odpalić . Komputer podpinany był ? Sprawdzałeś błędy w zegarach czy się wyświetlają ? Słychać pompę po włączeniu zapłonu ?

Boukhiar 30-01-17 18:38

Nie, jeszcze nie podpinałem komputera, jutro podjadę rano do mechanika i to załatwię. Pompa chyba działa normalnie, bo jak auto stoi np. przez noc, to potem rano bez problemu odpala. Dopiero jak pojeżdżę i go zgaszę, to nie chce jechać znowu.

Początkowo odpalał i gasł od razu. Po wymianie świec odpala, chodzi na normalnych obrotach około 5 sekund i zaczynają mu spadać do 0. Czyli pompa to raczej nie jest :)

Blind227 30-01-17 18:51

Jak odpala i gaśnie po paru sek to raczej pompa się zaciera ... paliwo się kończy i gaśnie :(

Boukhiar 31-01-17 09:50

Ale jak postoi godzinę to nie gaśnie. Nie ma żadnego problemu wtedy ani z odpalaniem ani z jeżdżeniem. Byłem dzisiaj rano u mechanika, ale poprosił mnie o przyjechanie w dniu jutrzejszym i podłączy fokę pod komputer :)

ravwoj 31-01-17 11:21

W moim przypadku nic do tej pory nie pomogło.
Sprężanie 15
nowe świece, przewody, cewka
nowy czujnik temperatury,
nowy silnik krokowy
ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej 3 bary
czujnik położenia przepustnicy - nowy
wtryski wydają się ok - dają mgiełkę (nie mam gdzie sprawdzić)
oleju raczej nie bierze
Zimnego praktycznie nie idzie odpalić, łapie po jednym garze i po chwili zapali, pochodzi ale potrafi zgasnąć, mimo że zapalił dalej ciężko odpalić aż się zagrzeje. Jak ciepły nie ten samochód, wszystko cyka, chodzi na wolnych obrotach. Zimny - trup.

---------- Post dodany o 11:19 ---------- Poprzedni post był z 11:18 ----------

nie ukrywam, że rozpierdala mnie ten samochód.

---------- Post dodany o 11:21 ---------- Poprzedni post był z 11:19 ----------

czy ktoś na tym na tym forum naprawił cokolwiek i napisał co było? bo same problemy a żadnej rady, popsprzedawaliście te graty? ja muszę się męczyć, bo wjebałem tyle kasy., że nie mam zamiaru go sprzedawać, żeby kupić następne gówno.

Blind227 31-01-17 15:10

@ravwoj Podmień wtryski bo może świece zalewają ,jak rano odpalasz i nie chce odpalić wykręć świece i zobacz czy nie zalane. I kup sobie interfejs bo to podstawa w diagnozie widzisz wtedy wszystkie parametry co i jak koszt 30 zł a zaoszczędzi ci wiele nerwów :) Wszystko da się naprawić trzeba tylko chcieć :)

ravwoj 31-01-17 17:32

świece sprawdzę jutro rano na zimnym. Przed chwilą po robocie też nie chciał zapalić a później zgasł na środku skrzyżowania i znowu problem z odpaleniem, łapie jak jakiś zdechlak. Później zauważyłem, że nie wkręca się powyżej 3000 obrotów, jakby mu paliwa brakowało, w końcu zagrzał się po minucie i załapał i wszystko okej. Nie mam pojęcia o co chodzi, doszedł ten fakt braku wysokich obrotów na zimnym, czyli nie wiem wygląda jakby było coś z układem zasilania, jednak filtr nowy, w zbiorniku wszystko cacy, bo wyciągałem go tydzień temu, wtryski niby pylą mgiełką, ale jakby sporo dawały, może na zimnym za dużą dawkę mu daje? bo jak odpalam to pyk zapali jeden obrót i potem trzeba kręcić

Dodam jeszcze, że on cholernie dużo pali benzyny, jakby non stop na ssaniu jeździł. Ale czujnik temp. nowy to nie wiem co mu jest. Też podejrzewam wtryski albo komputer jebnięty.

Jaki interfejs i jaki program wybrać, co macie sprawdzonego, bo widzę, że na allegro sporo tego. Dajcie znać co kupić, żeby sprawdzić parametry wtrysków (ciśnienie i dawkę) o ile się da.

Blind227 31-01-17 21:00

Szkoda że nie powiedziałeś wcześniej że masz lpg :) Jak nie bedzie chciał odpalić awaryjnie odpal na lpg jak odpali to wiele wyjaśni .

interfejs do zeteca http://allegro.pl/interfejs-diagnost...235034212.html taki mam i jest ok

ravwoj 31-01-17 21:32

mam wtrysk gazu, nie ma szans na odpalenie lpg, ale jutro dopytam szpeca.
Byłem teraz odpalić, jest u nas - 5 C, auto stało dwie godziny, zapalił ale obroty słabe, trzęsie motorem. Tylko ciepły ładnie chodzi, podejrzewam coś poważniejszego.

Blind227 01-02-17 00:52

sekwencja też ma opcje awaryjnego tylko wiecej zabawy jak wiesz jaki masz komp od lpg to sprawdz w necie jak odpala sie awaryjnie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi